Pneumatiky

Kontrola a servis pneumatik

Kontrolujte stav tlaku a hlavně stáří pneumatik.

Jednou z těch nejdůležitějších věcí je to, aby byl ve všech pneumatikách správný tlak. Příliš měkké pneumatiky jsou nebezpečné, protože nejen zhoršují jízdní vlastnosti, více a nerovnoměrně se opotřebovávají a řidič je může v ostré zatáčce i svléknout. Podhuštěné pneumatiky se také více zahřívají a to je může poškodit tak, že prasknou. V takové chvíli by se mohl stát karavan neovladatelným a mohl by do nehody stáhnout i auto s tažným zařízením. V neposlední řadě se podhuštěné pneumatiky negativně podepisují na spotřebě paliva. Na to, že kontrolovat tlak v pneumatikách je důležité, upozorňují často i sami výrobci pneumatik.

Info a rady:

  • Důležitý je správný tlak v penumatikách.
  • Při jízdě na dovolenou a plně naloženém karavnu doporučujeme navýšit tlak 0,3 barů a né více.
  • Přesný tlak v pneumatikách uvádí výrobce a je uveden na štíku, návodu k obsluze nebo v technické specifikaci.
  • Na dovolené nebo odstávce karavanu na volném prostranctví doporučujeme zakrýt pneumatiky z důvodů možného poškození pneumatiky UV zářením.
  • Další důležitý aspekt je stáří pneumatik, které by neměli být starší 6 let i když má dostatečnou hloubku běhounu. Nezapomeňte, že karavn nenajezdí tolik km jako běžné vozidlo a převážně stojí a působí na pneumatiky povětrnostní vlivy. Při jízdě a možné destrukci pneumatiky může dojít k velkému poškození karavanu nebo k nehodě.
  • Prodlužte životnost svých pneumatik změnou jejich pozice z přední nápravy na zadní z leva do prava a naopak, když je rozdíl v hloubce jejich běhounu 2 milimetry.
  • Životnost prodloužíte očištěním pneumatiky a nanesením impregnace.

Nabízíme kontrolu, opravu či výměnu pneumatik.

Kontaktujte servisního technika https://www.rekakaravany.cz/cs/kontakty 

V případě registrace a zakoupení všech komponentů v našem E-SHOPU www.vseprokaravan.cz obdržíte slevu 15% na montážní práce. Buďte členem našeho zákaznického teamu a obdržíte další slevy po registraci v E-SHOPU.

Poradíme, dodáme, namontujeme.

Kontaktujte nás online Obchodní podmínky
Reka Karavany